Kesän 2020 EM-kisojen otteluohjelma

Kesän 2020 EM-kisojen otteluohjelma on selvillä. Suomi aloittaa oman urakkansa lauantaina 13. kesäkuuta Tanskaa vastaan.

Puoliajan kattavaan EM-pakettiin pääset takaisin TÄSTÄ.

Kesän 2020 EM-kisojen otteluohjelma (alkulohkot)

OTTELUT 1/3:

Pe 12 kesäkuuta:
Klo 22:00 Turkki-Italia (Stadio Olimpico, Rooma)

La 13. kesäkuuta:
Klo 16:00 Wales-Sveitsi (Olympic Stadium, Baku)
Klo 19:00 Tanska-Suomi (Parken Stadium, Kööpenhamina)
Klo 22:00 Belgia-Venäjä (Saint Petersburg Stadium, Pietari)

Su 14. kesäkuuta:
Klo 16:00 Englanti-Kroatia (Wembley Stadium, Lontoo)
Klo 19:00 Itävalta – Ilmoitetaan myöhemmin (Arena Nationala, Bukarest)
Klo 22:00 Hollanti-Ukraina (Johan Cruyff ArenA, Amsterdam)

Ma 15. kesäkuuta:
Klo 16:00 Ilmoitetaan myöhemmin – Tsekki (Hampden Park, Glasgow)
Klo 19:00 Puola – Ilmoitetaan myöhemmin (Dublin Aren, Dublin)
Klo 22:00 Espanja-Ruotsi (San Mames Stadium, Bilbao)

Ti 16. kesäkuuta:
Klo 19:00 Ilmoitetaan myöhemmin – Portugali (Puskas Arena, Budapest)
Klo 22:00 Ranska-Saksa (Football Arena Munich, Munchen)

 

OTTELUT 2/3:

Ke 17. kesäkuuta
Klo 16:00 Suomi-Venäjä (Saint Petersburg Stadium, Pietari)
Klo 19:00 Turkki-Wales (Olympic Stadium, Baku)
Klo 22:00 Italia-Sveitsi (Stadio Olimpico, Rooma)

To 18. kesäkuuta
Klo 16:00 Ukraina – Ilmoitetaan myöhemmin (Arena Nationala, Bukarest)
Klo 19:00 Tanska-Belgia (Parken Stadium, Kööpenhamina)
Klo 22:00 Hollanti-Itävalta (Johan Cruyff Arena, Amsterdam)

Pe 19. kesäkuuta
Klo 16:00 Ruotsi – Ilmoitetaan myöhemmin (Dublin Aren, Dublin)
Klo 19:00 Kroatia-Tsekki (Hampden Park, Glasgow)
Klo 22:00 England – Ilmoitetaan myöhemmin (Wembley Stadium, Lontoo)

La 20. kesäkuuta
Klo 16:00 Ilmoitetaan myöhemmin – Ranska (Puskas Arena, Budapest)
Klo 19:00 Portugali-Saksa (Football Arena Munich, Munchen)
Klo 22:00 Espanja-Puola (San Mames Stadium, Bilbao)

 

OTTELUT 3/3:

Su 21. kesäkuuta
Klo 19:00 Italia-Wales (Stadio Olimpico, Rooma)
Klo 19:00 Sveitsi-Turkki (Olympic Stadium, Baku)

Ma 22. kesäkuuta
Klo 19:00 Ukraina-Itävalta (Arena Nationala, Bucharest)
Klo 19:00 Ilmoitetaan myöhemmin – Hollanti (Johan Cruyff Arena, Amsterdam)
Klo 22:00 Suomi-Belgia (Saint Petersburg Stadium, Pietari)
Klo 22:00 Venäjä-Tanska (Parken Stadium, Kööpenhamina)

Ti 23. kesäkuuta
Klo 22:00 Tsekki-Englanti (Wembley Stadium, Lontoo)
Klo 22:00 Kroatia – Ilmoitetaan myöhemmin (Hampden Park, Glasgow)

Ke 24. kesäkuuta
Klo 19:00 Ruotsi-Puola (Dublin Aren, Dublin)
Klo 19:00 Ilmoitetaan myöhemmin – Espanja (San Mames Stadium, Bilbao)
Klo 22:00 Saksa – Ilmoitetaan myöhemmin (Football Arena Munich, Munchen)
Klo 22:00 Portugali-Ranska (Puskas Arena, Budapest)

Neljännesvälierät

27. kesäkuuta 1A vs. 2C, Lontoo
27. kesäkuuta 2A vs. 2B, Amsterdam
28. kesäkuuta 1B vs. 3A/D/E/F, Bilbao
28. kesäkuuta 1C vs. 3D/E/F, Budapest
29. kesäkuuta 2D vs. 2E, Kööpenhamina
29. kesäkuuta 1F vs. 3A/B/C, Bukarest
30. kesäkuuta 1E vs. 3A/B/C/D, Glasgow
30. kesäkuuta 1D vs. 2F, Dublin

Puolivälierät

3. heinäkuuta, Pietari
3. heinäkuuta, München
4. heinäkuuta, Baku
4. heinäkuuta, Rooma

Välierät

7. heinäkuuta, Lontoo
8. heinäkuuta, Lontoo

Finaali

12. heinäkuuta klo 22:00, Lontoo

– – – –

Puoliajan kattavaan EM-pakettiin pääset takaisin TÄSTÄ.

– – – –

 

Uuden toiminnallisuuden ansiosta voit avata tilin ja lyödä vetoa kätevästi suoraan bannerin kautta. Testaa uutta Trustlyn tarjoamaa toimintoa yläpuolelta!

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here