Video: ManU nousi kahden maalin takaa voittoon – Ronaldo puski voittomaalin lopussa

36-vuotias portugalilaistähti Cristiano Ronaldo nousi jälleen kerran ratkaisijaksi, kun Manchester United kipusi kotivoittoon.

ManU kaatoi kotikentällään Atalantan numeroin 3-2 (0-2) Mestarien liigan F-lohkossa keskiviikkoiltana.

Atalanta meni alle puolessa tunnissa 0-2-johtoon Mario Pasalicin ja Merih Demiralin maaleilla. ManU tuli kuitenkin toiselle jakso terävänä. Ensin 53. minuutilla Marcus Rashford kavensi ja sitten 75. minuutilla Harry Maguire tasoitti.

Lue myös:

Ottelun voittomaali nähtiin 81. minuutilla, kun Luke Shaw lähetti erinomaisen keskityksen maalille, missä Cristiano Ronaldo puski pallon reppuun. 3-2 ja kotivoitto.

Kolmen ottelukierroksen jälkeen ManU on F-lohkon kärjessä (6 pistettä). Toisena on Atalanta (4 pistettä), kolmantena Villarreal (3 pistettä) ja neljäntenä Young Boys (3 pistettä),

Keskiviikon tulokset

Lohko E:
Barcelona – Dynamo Kiev 1-0
Benfica – Bayern Munchen 0-4

Lohko F:
Man United – Atalanta 3-2
Young Boys – Villarreal 1-4

Lohko G:
FC Salzburg – Wolfsburg 3-1
Lille – Sevilla 0-0

Lohko H:
Chelsea – Malmö 4-0
Zenit – Juventus 0-1

Ronaldo ratkaisee

Jos video ei aukea, voit katsoa sen TÄSTÄ.
Tiistain tulokset
Lohko A:
Club Brugge – Man City 1-5
PSG – Leipzig 3-2
Lohko B:
Atletico Madrid – Liverpool 2-3
Porto – AC Milan 1-0
Lohko C:
Besiktas – Sporting CP 1-4
Ajax – Borussia Dortmund 4-0
Lohko D:
Inter – FC Sheriff 1-0
Shakhtar – Donetsk – Real Madrid 0-5
— —

Edellinen artikkeliHJK isännöi Maccabi Tel Avivia Konferenssiliigassa torstaina
Seuraava artikkeliVideo: FK Bodø/Glimt murskasi AS Roman 6-1 Konferenssiliigassa

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän