Video: Upea rankaisu – Teemu Pukki sooloili loisteliaan maalin Motherwellin verkkoon

36-vuotias Huuhkajien kaikkien aikojen maalintekijä Teemu Pukki viimeisteli upean maalin euromatsissa Helsingissä.

HJK ja skotlantilainen Motherwell pelasivat 1–1-tasapelin Konferenssiliigan 3. karsintakierroksen avausosaottelussa torstai-iltana.

Kotijoukkue HJK:lla oli avausjaksolla useampikin loistopaikka, mutta maaleja joukkue ei saanut. Sen sijaan Motherwell meni johtoon reilun tunnin jälkeen, kun Tawanda Maswanhise laittoi rankkarin sisään, 0-1.

Lue myös:

HJK tuli kuitenkin tasoihin 71. minuutilla. Vain hetkeä aiemmin kentälle vaihdettu hyökkääjälegenda Teemu Pukki sai pallon rankkarialueella, ja vaikka ympärillä oli useita vastustajan pakkeja, tälläsi Pukki pallon tylysti reppuun, 1-1!

Toinen osaottelu pelataan Skotlannin ensi viikon torstaina 12. elokuuta klo 21.30 Suomen aikaa.

”Varmaan oikeutettu lopputulos. Lopussa oli toiveissa, että olisimme saaneet käännettyä pelin voitoksi, se olisi ollut kivempi lähtöasetelma Skotlantiin. Siellä varmasti tulee erilainen peli, kun he pääsevät pelaamaan nurmella ja kotistadionilla”, kommentoi Pukki Klubin verkkosivuilla.

KATSO MYÖS: Prosper Ahiabu teki nöyryyttävän voittomaalin – kovavireinen FC Inter kaatoi FC Vaduzin

Teemu Pukki rankaisee

Jos video ei aukea, voit katsoa sen TÄSTÄ.

Edellinen artikkeliVideo: Jean Roberto laukoi voittomaalin uskomattomalla moukarilla 40 metristä Brasilian divarissa

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän