
Venäjällä pelattu ystävyysottelu sai nimelleen epäsopivan käänteen, kun avustava erotuomari löi pelaajaa naamaan.
Venäläisten alasarjajoukkueiden FC Legion Dynamo Makhachkalan ja Sakhalinets Moskovan välinen ystävyysottelu sai päätösvihellyksen jälkeen vähintäänkin erikoisia piirteitä maanantai-iltana.
Ottelun avustava erotuomari Sergei Tumasov oli kuunnellut läpi ottelun huutelua eräältä Sakhalinetsin pelaajalta. Kun peli oli ohi, ei Tumasovin vati enää kestänyt.
Tumasov asteli pelin jälkeen kentälle keskustelemaan huudelleen pelaajan kanssa. Nopean sananvaihdon jälkeen Tumasov tinttasi pelaajaa naamatauluun.
Pidempää myllyä tilanteesta ei lähtenyt liikkeelle, sillä pelaajat tulivat tilanteeseen tämän jälkeen väliin.
Itse ottelu päättyi tasalukemiin 1-1.
Avustava erotuomari hermostuu ja lyö pelaajaa naamaan päätösvihellyksen jälkeen
Сахалинец – Легион pic.twitter.com/AnIGzLAt6g
— SoccerFootball (@SportE_Eug) July 13, 2020
Mikäli video ei näy, voit katsoa sen TÄSTÄ!
KATSO MYÖS: 130 vuoden odotus ohi – Wycombe Wanderers nousi Mestaruussarjaan