Video: Oskar Sivertsen otti kaksi keltaista korttia saman vastahyökkäyksen aikana Hollannin pääsarjassa

Go Ahead Eaglesin 22-vuotias norjalaishyökkääjä Oskar Sivertsen lensi suihkuun harvinaisen nopeilla keltaisilla korteilla.

Sparta Rotterdam ja Go Ahead Eagles pelasivat 2–2-tasapelin Hollannin pääsarjassa, Eredivisiessä, sunnuntaina.

Ottelun lisäajalla nähtiin harvinainen tilanne. 74. minuutilla kentälle vaihdettu Go Ahead Eaglesin Oskar Sivertsen repi vastustajan nurin vastahyökkäyksessä ja heti perään potkaisi pallon katsomoon.

Lue myös:

Erotuomari oli tehtäviensä tasalla ja antoi Sivertsenille molemmista tempuista keltaisen kortin. Hölmistynyt norjalaispelaaja ajettiin suihkuun.

18 joukkueen Eredivisietä on pelattu nyt 32/34 kierrosta, ja mestaruuden on jo aiemmin varmistanut PSV Eindhoven (78 pistettä). Sparta Rotterdam on yhdeksäntenä (43 pistettä) ja Go Ahead Eagles sijalla 11 (38 pistettä).

Oskar Sivertsen lentää suihkuun

Jos video ei aukea, voit katsoa sen TÄSTÄ.

Jos video ei aukea, voit katsoa sen TÄSTÄ.

Edellinen artikkeliVideo: Selostajakaksikko teki valituksen SJK-topparin lyönnistä Ilves-pelaajan naamaan
Seuraava artikkeliVideo: EIF:n 16-vuotias Lucas Helander viimeisteli tyylikkään maalin Ykkösliigassa

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän