11.10 MM-karsintojen tulokset

A-lohko

Kroatia – Belgia 1-2 (0-2)
0-1 Romelu Lukaku (15 min)
0-2 Romelu Lukaku (38 min)
1-2 Niko Kranjcar (83 min)

TSEKKAA TÄMÄ:

Wales – Makedonia 1-0 (0-0)
1-0 Simon Church (67 min)

B-lohko

Armenia – Bulgaria 2-1 (1-0)
1-0 Aras Özbiliz (45+1 min)
1-1 Ivelin Popov (61 min)
2-1 Jura Movsisjan (87 min)

Malta – Tshekki 1-4 (0-2)
0-1 Tomas Hübschman (3 min)
0-2 David Lafata (34 min)
1-2 Michael Mifsud (47 min)
1-3 Vaclav Kadlec (51 min)
1-4 Tomas Pekhart (90 min)

Tanska – Italia 2-2 (1-1)
0-1 Pablo Osvaldo (28 min)
1-1 Nicklas Bendtner (45+1 min)
2-1 Nicklas Bendtner (79 min)
2-2 Alberto Aquilani (90+1 min)

C-lohko

Färsaaret – Kazakstan 1-1 (1-0)
1-0 Hallur Hansson (41 min)
1-1 Andrei Finontshenko (55 min)

Saksa – Irlanti 3-0 (1-0)
1-0 Sami Khedira (12 min)
2-0 Andre Schürrle (58 min)
3-0 Mesut Özil (90+2 min)

Ruotsi – Itävalta 2-1 (0-1)
0-1 Martin Harnik (29 min)
1-1 Martin Olsson (56 min)
2-1 Zlatan Ibrahimovic (86 min)

D-lohko

Hollanti – Unkari 8-1 (4-0)
1-0 Robin van Persie (16 min)
2-0 Kevin Strootman (25 min)
3-0 Jeremain Lens (38 min)
4-0 Robin van Persie (44 min)
4-1 Balazs Dzsudzsak rp. (47 min)
5-1 Robin van Persie (53 min)
6-1 Szilard Devecseri om. (65 min)
7-1 Rafael van der Vaart (86 min)
8-1 Arjen Robben (90 min)

Andorra – Romania 0-4 (0-1)
0-1 Claudiu Keseru (41 min)
0-2 Bogdan Stancu (53 min)
0-3 Gabriel Torje rp. (62 min)
0-4 Costin Lazar (85 min)

Viro – Turkki 0-2 (0-1)
0-1 Umut Bulut (22 min)
0-2 Burak Yilmaz (47 min)

E-lohko

Albania – Sveitsi 1-2 (0-0)
0-1 Xherdan Shaqiri (48 min)
0-2 Michael Lang (78 min)
1-2 Hamdi Salihi rp. (89 min)

Islanti – Kypros 2-0 (0-0)
1-0 Kolbeinn Sigthorsson (60 min)
2-0 Gylfi Sigurdsson (76 min)

Slovenia – Norja 3-0 (2-0)
1-0 Milivoje Novakovic (13 min)
2-0 Milivoje Novakovic (15 min)
3-0 Milivoje Novakovic (49 min)

F-lohko

Azerbaidzhan – P-Irlanti 2-0 (0-0)
1-0 Rufat Dadasov (58 min)
2-0 Mahir Shurukov (90+5 min)

Luxemburg – Venäjä 0-4 (0-3)
0-1 Aleksandr Samedov (9 min)
0-2 Viktor Faizulin (39 min)
0-3 Denis Glushakov (45+2 min)
0-4 Aleksandr Kerzhakov (73 min)

Portugali – Israel 1-1 (1-0)
1-0 Ricardo Costa (27 min)
1-1 Eden Ben Basat (85 min)

G-lohko

Liettua – Latvia 2-0 (1-0)
1-0 Fedor Cernych (8 min)
2-0 Saulius Mikoliunas (68 min)

Bosnia-H. – Liechtenstein 4-1 (4-0)
1-0 Edin Dzeko (27 min)
2-0 Zvjezdan Misimovic (34 min)
3-0 Vedad Ibisevic (38 min)
4-0 Edin Dzeko (39 min)
4-1 Nicolas Hasler (61 min)

Kreikka – Slovakia 1-0 (1-0)
1-0 Martin Skrtel om. (44 min)

H-lohko

Moldova – San Marino 3-0 (0-0)
1-0 Viorel Frunza (55 min)
2-0 Eugeniu Sidorenco (59 min)
3-0 Eugeniu Sidorenco (89 min)

Ukraina – Puola 1-0 (0-0)
1-0 Andri Jarmolenko (64 min)

Englanti – Montenegro 4-1 (0-0)
1-0 Wayne Rooney (49 min)
2-0 Branko Boskovic om. (60 min)
2-1 Dejan Damjanovic (71 min)
3-1 Andros Townsend (78 min)
4-1 Daniel Sturridge rp. (90+3 min)

I-lohko

Espanja – V-Venäjä 2-1 (0-0)
1-0 Xavi (61 min)
2-0 Alvaro Negredo (78 min)
2-1 Sergei Kornilenko (89 min)

YLE

Edellinen artikkeliPohjanpalo maalasi debyytissään
Seuraava artikkeliBundesliigan ruotsalaisten TOP 10 -maalit