
Islanti ja Ranska jakoivat pisteet maanantai-iltana Reykjavikissa pelatussa MM-karsintaottelussa. Islannin toinen maali oli kaunista katsottavaa.
Islanti isännöi maanantai-iltana Ranskaa MM-karsinnoissa. Joukkueet tasasivat pisteet lukemin 2–2.
Avauspuoliajalla nähtiin yksi maali ja siitä vastasi Islanti. Toisella puoliajalla Ranska kiri rinnalle ja ohi, kun Christopher Nkunku ja Jean-Philippe Mateta iskivät maalin mieheen vain viiden minuutin sisään.
Johtoasema kesti vain pari minuuttia, kunnes Islanti iski komean tasoitusmaalin tiki-taka-tyyliin. Joukkue pelasi Ranskan puolustuksen solmuun aina omalta puolustusalueelta asti, ja komean kuvion päätteeksi 21-vuotias Twente-pelaaja Kristian Hlynsson iski pallon maaliin.
Ranska johtaa MM-karsintalohkoa neljän pelatun ottelun jälkeen. Ranskalla on pisteitä kymmenen, toisena olevalla Ukrainalla seitsemän ja kolmantena olevalla Islannilla neljä. Jokaisella joukkueella on jäljellä vielä kaksi ottelua.
Islanti pelaa kaunista tiki-takaa ja iskee pelin tasoihin
Mikäli video ei näy, voit katsoa sen TÄSTÄ!








