Video: Pelaaja laukoi komean vaparimaalin Turkin aladivarissa – tuomaristo ei tätä nähnyt

Turkin neljänneksi korkeimmalla sarjatasolla nähtiin harvinaisen räikeä tuomarivirhe, kun päivänselvää maalia ei hyväksytty.

Sebat Gençlik kaatoi kotikentällään Fatsasporin numeroin 2-0 (0-0) Turkin 3rd Ligin Group 3:ssa sunnuntaina.

Ottelun 83. minuutilla nähtiin tunteita kuohuttanut tilanne. Vierasjoukkue Fatsaspor sai vapaapotkun reilusta 20 metristä, ja Murat Can Bölükbaşı laukoi pallon komeasti vasempaan yläpesään. 2–1-kavennusmaali siihen.

Lue myös:

Paitsi että maalia ei koskaan hyväksytty. Erotuomari saatikka muu tuomaristo ei nähnyt pallon menevän maaliin, joten kovasta protestoinnista huolimassa maalia ei hyväksytty. Näin ollen Sebat Gençlikille 2–0-kotivoitto.

Tuomaristo ei näe tässä maalia

Jos video ei aukea, voit katsoa sen TÄSTÄ.

Edellinen artikkeliVideo: Tarkastuksen jälkeen liikaa lunta kentällä – tuomaristo perui ottelun Turkin 3. divarissa
Seuraava artikkeliVideo: Wrexham teki voittomaalin lisäajalla – selostaja riehaantui aivan totaalisesti

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän