Futsalin miesten EM-kisat ovat käynnissä Hollannissa. C-lohkossa nähtiin perjantaina upea yksilösuoritusmaali.
Kroatia kaatoi Puolan numeroin 1-3 (1-3) futsalin EM-kisojen C-lohkossa perjantai-iltana.
Ottelun avausmaali oli mahtava! Kroatian Matej Horvat sai pallon haltuunsa, teki yhden harhautuksen, eteni maalille, harhautti maalivahdin ja laittoi pallon lopuksi takajalalla taitavasti maaliin, 0-1.
Suomi pelasi torstai-iltana 3-3-tasapelin Italian kanssa B-lohkon avauskierroksella. Lue lisää TÄSTÄ.
Suomen ottelut B-lohkossa
To 20.1. Italia-Suomi (Groningen) 3-3
Ma 24.1. klo 21.30 Suomi-Kazakstan (Groningen)
Pe 28.1. klo 18.30 Slovenia-Suomi (Amsterdam)
Hävytön Rabona-maali
EM-kisat pelataan Hollannissa. Turnaus käynnistyi keskiviikkona 19. tammikuuta, ja finaali pelataan sunnuntaina 6. helmikuuta. Mukana on 16 maata, jotka pelaavat neljässä neljän joukkueen alkulohkossa. Lohkojen kaksi parasta etenevät puolivälieriin.
Suomi pelaa B-lohkossa yhdessä Kazakstanin, Italian ja Slovenian kanssa. Suomen ottelut näytetään suorina lähetyksinä TV2:lta ja Yle Areenasta.
Koko otteluohjelma ja info TÄÄLTÄ.
EM-kisojen alkulohkot
Lohko A:
Hollanti
Serbia
Ukraina
Portugali
Lohko B:
Kazakstan
Italia
Slovenia
Suomi
Lohko C:
Venäjä
Puola
Slovakia
Kroatia
Lohko D:
Georgia
Espanja
Azerbaidzan
Bosnia ja Hertsegovina